İçeriğe geç →

Aman ne Orijinal !

Selamlar aslında hiç var olmayan okurlarım,

Artık bu blogda tek başıma kaldığım tescillendi ve rahat rahat saçmalayabileceğimi düşünüyorum.

Bugünkü konumuz Twitter vs Instagram profilleri. Daha doğrusu, X bir şahsiyetin Twitter’da ne kadar da bıdı bıdı iken Instagram’da ne kadar hanım hanımcık oluşu.

Hemen bir örnek gelsin;

Şimdi sizi üzecek bir şey söyleyeyim, bu profiller aslında sizin tercihiniz değil.

Hanımlar, yıl 2009 filan iken Twitter aslında bugünkü gibi bir yer değildi. İlk başlarda insanların ”Şu an şunu yapıyorum, tuvalete gittim, acıktım” gibi tweetler attığı daha durağan bir yerken firmalar ve benzer hesaplar da tamamen bilgi odaklı paylaşımlar yapar, herkesi güncel tutardı. Sözün özü, Twitter tam bir bilgi yuvasıydı ve ben bayılıyordum ulan !

Neyse, insanlar Facebook’tan sonra yavaş yavaş buraya akın etmeye başladı ve Twitter tarafında maliyetler filan arttı. Buna karşılık, Twitter yönetimi bu işten facebook kadar kazanç elde edemediklerini fark ettiler ve siteyi kapatsak mı diye bile düşünmüşlerdi bir ara. Buraya tıklarsanız, Twitter’ın o zamanlar sürekli zarar yazdığına dair bir haber göreceksiniz mesela.

Derken, Twitter kullanıcılarına burada atara atar, gidere gider paylaşımlardan tutun da %100 xgrafik içerikleri izleyebilecekleri bir tarzda alan sunuldu. Kalite ne kadar düşse de, burası artık genç kızlarımızın (sözde) içlerindeki acımasız seksi cadıyı arz-ı endam ettirebilecekleri, erkeklerimizin de şöyle sokarım, böyle sikerim, içlik giymeyen net orospu çocuğudur vb tweetler attığı enteresan ve bir o kadar da bol etkileşimli bir mecra haline geldi.

En kötüsü de ne biliyor musun ?

Ben tüm bu sürece şahit oldum.

Sen, sevgili yurdum erkeği / kızı !

Çok erkeksin, her gün 10 kişiyi sikiyorsun. Sen, hanım ablam ! Senden orospusu ve cadısı yok ve artık hiçbir erkek senin kalbini kıramaz. Sen istersen onları birer kağıt mendil gibi buruşturursun.

Şu profilleri kendi aklınızla var ettiğinizi düşünüyorsunuz ya, işte bunlar hep ”ameriganın oyunları” demek istiyorum.

İçinizdeki cadıya ve pezevenge sevgilerle, çok vahşisiniz amk.

Jack Dorsey sizleri seviyor.


Öne çıkan görsel: Sara KurfeB, Unsplash.

Kategori: Genel

2 Yorum

  1. Twitter yaşlı amcaların oynaşmalık kız aradığı, milletin birbirine alenen o.ç dediği bir yer haline geldi. Severe kullanıyoruz ama bir sonu olacak bunun da. En iyi teknoloji bile 2 3 yıl kullanılıyor. Vine nasıl bittiyse twitter’da bitecek, yerini başka platformlar alacak. Kısır döngü aslında…

    • Onur Onur

      Bir de bu adamların çoğunun ana sayfasının sevap point temalı paylaşımlarla dolu olması ama mention’da oldukça fantastik içeriklere yorumlarda bulunmaları…

      Hiç sekmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir