İçeriğe geç →

Kuruma Gelen Paranormal Kargo

Dostlar selam,

Bugün anlam veremediğim bir olay yaşandı. Laf olsun diye demiyorum, gerçekten mana veremedim bu yüzden -eğer bu yazıyı okuyan biri varsa- sizden yorum istiyorum. Diğer yazdıklarımı boşverin hatta tek merminiz varsa sadece bu yazıya atın.

Anonimliği çok fazla bozmak istemiyorum o yüzden çok detaya giremeyeceğim. Çalıştığım yer bir devlet kurumu. Eğitim faaliyetleri üzerine ama okul değil.

Neyse, bugün bir hava almaya kurumun iç kapısından dışarı adım attım. O esnada kargocu bir arkadaş geldi, -s.a +a.s filan derken kargonun alıcı kısmında kurumumuzun adı, gönderen kısmında ise İstanbul’dan bir yayıncılık adresi yer alıyordu. Test kitabı vs yayıncısı sanırım ama bilindik bir yer değil.

Kargocu büyük bir hevesle adımı soyadımı not edip, sağ olsun kimlik numaramı da alıp paketi teslim etmenin hevesiyle uzaklaştı.

Açtım baktım, Toshiba 1TB USB HDD. Hem de sıfır kutusunda. Normalde eşantiyon filan gönderilirse bir tanıtıcı yazı konulur ama değil mi ? Sadece HDD kutusu vardı. Bu sebeple elimdeki kutuya apışıp bakarken müdür bey fark etti. Dedim kuruma gelmiş. Elimden alıp, takım liderimiz diyebileceğim kıdemli bir çalışanımıza verdi. Bunu bölüm kullansın, bölümün dosyaları saklansın filan.

Elimden oyuncağı alınmış çocuk gibi hissettim. 😀 Olaya şahit olan başka bir arkadaş da ”Niye verdin oğlum, sen kullansaydın ya” dedi.

Şimdi olay şu;

1) Bu kadar dürüstlük fazla mı ?

2) Neden ta İstanbul’dan, bu kadar uzak bir ilde bulunan kuruma HDD geldi ? İçinde bi’ açıklama, izahat da yok. Reklam için geldi desek, biz buyuz bile dememiş adamlar.
Psikoloji derslerinde her hareketin bir motivasyonu vardır filan diye anlattılar. Bu hareketin motivasyonunu kavrayamadım açıkçası.

3) Konu ile ilgili düşünceni acayip merak ediyorum Sayın okur.


Photo by MealPro on Unsplash

Kategori: Karalamalar

3 Yorum

 1. İsmini/firmasını açıklamak istemeyen birisidir belki. Çalışanlardan birinin olmasın? Malına çökmüşsünüz hemen
  Müdür görmeseydi keşke diyorum. Fiyatı da ucuz değilmiş.

  • Onur Onur

   Yok kardo, kurum çalışanlarından kimse sipariş etmemiş.

   Enteresan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir