İçeriğe geç →

Yastığa Başını Rahat Koyabilenler

Modern dünyanın kahramanları serisine hoş geldiniz.

Bu haftaki konumuz: ”Yastığa başını rahat koyabilenler”

Kim mi bunlar ?

Gün içerisindeki eylemlerinin sonucunda hiçbir canlıya bilerek, isteyerek ya da belirli bir kişisel menfaat karşılığında bir sıkıntı / zarar vermemiş olanlardan bahsediyorum.

Mesela siz, basit bir prim geliri elde edebilmek alabilmek adına, zor zamanlar geçirdiği için paraya ihtiyaç duyan insanlara gereksiz yere birden çok sigorta yaptınız mı ? Hem de kişinin haberi bile olmadan. Ya da gerekmediği halde yalanlarla ”aidatlı” kredi kartı verdiniz mi ? Kredili mevduat hesabı açıp, kredi ödemesini oradan tahsil edip faizin faizini bankanıza kazandırıp, bir ay daha kapı önüne konulmama karşılığında insanların gelir gider dengesini biraz daha zora sokarak alt üst ettiniz mi ?

Paraya o an ihtiyaç duyan insanlara, ”Nasılsa kucağımdalar” diyerek ”Size BES açalım, yoksa kredi vermeyiz.” dediniz mi ?

Her bir üründen üçer beşer prim kazancı elde edebilmek, satış hedefi tutturabilmek adına karşınızdaki insanın canını çıkardığınız ve kendi karakterinizden ödün verdiğiniz oldu mu ?

Tüm bunları yapıp, büyük bir gururla evinize gidip ”Bugün para kazandım” diyebildiniz mi ?

Daha da önemlisi, gece o yastığa başınızı rahat koyabildiniz mi ?

Alınmaca yok.

Çeşitli gerekçelerle insanlara maddi ya da manevi zarar vermeme gerek olmayan bir iş kolunda çalışma fırsatı verdiğin için teşekkür ederim Tanrım. Ya tersi olsaydı ?

Kategori: Karalamalar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir