macOS Catalina, Tavsiye Browser ve mid2012

macOS Catalina (10.15.x) ile birlikte, retina olmayan ekrana sahip MacBook‘ların font görünümlerinde inanılmaz bir bozulma yaşandı.

Bu bozulmadan en çok etkilenen de severek kullandığımız Safari web tarayıcısı oldu.

Eğer siz de Safari’nin yeni girdiği şekli beğenmiyorsanız, ilacınız burada.

Diğer yandan bu font sorununun yaşandığı ürün olan MacBook Pro 13′ (mid 2012)‘ye Apple tarafından verilen desteğin devam etmesi de efsane. MacBook Pro 13′ (mid 2012) resmen yılların eskitemediği cihaz oldu diyebiliriz.

Bu cihazı kendim de SSD yükseltme dışında hiçbir şey yapmadan, sekiz yıldır son çıkan sistemle sorunsuz olarak kullanıyorum. Satın alırken bu kadar destekleneceğini düşünmemiştim doğrusu.

Bu da benim Mac. Sekiz yıldır kahrımızı çekiyor. 🙂

Yazılım desteğinin yanında, cihazın tamamen modüler olması (kendinize göre RAM ve SSD değişimi, DVD Superdrive’ı sökme ve yerine ekstra disk ekleme imkanı vermesi) güncel modellere kıyasla kendisini gerçekten ayrı bir yere konumlandırıyor.

Yeni nesil Mac’lerin içini açıp, kendi başınıza bir şeyleri eklemeniz çıkarmanız, maalesef ki çok da imkanlar dahilinde değil.

Neyse, gereksiz bir iFixit moduna girdik. Yaşasın planlı eskitme. 😛


Öne çıkan görsel: Markus Spiske, Unsplash.

Onur tarafından

30’lu yaşlarının başında, evli ve bir çocuk babası. Pandemi döneminde yarı anonim bir blog olarak başladığı Onur's Info'da çeşitli konularda bir şeyler karalamaya devam eden şahıs.

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir