Protein Tozu Tavsiyesi: Supplementler Whey Protein 1000GR

Protein tozlarıyla ilgili sağda solda o kadar çok yazı mevcut ki

”Neden bu yazıyı okuyayım ?”

dediğinizi duyar gibiyim.

Hemen sorunuzu cevaplıyorum. Bu yazı tamamen tecrübeye dayanılarak yazıldı.

Şu an için herhangi bir spor salonuna gitmesem de dumbell, barbell ve vücut ağırlığı ile belirli bir egzersiz rutinim mevcut. Bu rutinin de genel anlamda faydasını gördüğümü düşünüyorum.

E malum, rutin devam ettikçe ağırlıkları artırdım ve sonunda whey protein desteği almaya karar verdim. Bu noktada interneti araştırdığımda öne çıkan birçok markaya denk geldim.

İlk olarak kalitesiyle kendisini ıspatlamış olan Weider Premium Whey ürününü kullandım.

Weider Premium Whey 2300 gr.

Bu yazının konusu Weider olmadığı için, burayı hemen geçiyorum. (Başka bir yazıda devam edelim) Yazının konusu olmadığı halde belirtme ihtiyacım ise, Supplementler whey protein hakkında fikirlerimi yazarken Weider gibi rüştünü ispatlamış bir markayı referans alıyor olduğumu sizlere belirtmek.

Ürünümüz tam olarak bu;

Supplementler Whey Protein 1000 Gr, ben kakaolusunu seçtim.

Kalite ?

Öncelikle ürün yerli ve dolayısıyla fiyatı da bu sebeple daha uygun. Fakat fiyatının uygun olması, kalite anlamında soru işaretine yol açmadan hemen belirtelim;

İçerdiği proteinin %100’ü ultra filitrasyon teknolojisiyle elde edilen %100 peynir altı suyu konsantresidir. Kullanılan ham madde Avrupa’nın en hızlı büyüyen ve iddialı uluslararası süt ürünleri üreticilerinden biri olan Volac‘a aittir. — Supplementler

Aromalar ?

Çikolata, çilek ve muz aromalısı mevcut. Ben çikolata aromalı olanı seçtim. Açıkçası aroma anlamında oldukça başarılı buldum, hafif bir çikolata tadı mevcut. Bazen su, çoğu zaman da yarım yağlı süt ile tükettim. Yarım yağlı süt olarak Pınar’ın sütünü tavsiye ederim, tad anlamında nedense güzel bir kombo oluyor. Diğer sütlerle bu tadı yakalamayadım doğrusu.

Pınar Yarım Yağlı Süt, tavsiyedir.

Karışma durumu ?

Karışma anlamında çok çok iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. İki aylık kullanım sürecinde herhangi bir topaklanma, shaker’ın dibine yapışma vb durumlar yaşamadım. Hatta o kadar iyi karıştı ki, epey şaşırdığımı söyleyebilirim. (weider’de en şikayetçi olduğum konu)

Gramaj ve Fiyat ?

Şu an;

500 GR 65 TL,
1000 GR 125 TL,
2000 GR 215 TL

seçenekleri mevcut. Ben bu fiyatları, yazıyı yazdığım 23.03.2020 tarihinde not aldım fakat ürünü aldığım iki aylık sürede herhangi bir zam gelmediğini gözlemledim. Doğrudan ithal olan ürünlerde bu durum maalesef pek mümkün olmuyor, düzenli aralıklarla zam gelebiliyor.

Kullanım ?

Egzersizlerimin arkasından bir ölçek kullanmayı tercih ediyorum. İki aylık kullanım süresinin ardından kan testi yaptırdım, karaciğer enzimlerimde herhangi bir sorun gözlemlenmedi. (Malum, çokça dillendirilen bir konu)

Hiç mi eksisi yok ?

Olmaz mı ? İçinde B6 vitamini yok. Araştırdığım kadarıyla B6 vitamininin kas onarım sürecine katkısı var ve bu sebeple weider gibi markalar, whey ürünlerine B6 ekliyorlar. Fakat bu durum, artılarının yanında küçük bir eksi olarak sayılabilir.

Alalım mı ?

Eğer whey protein takviyesi alacaksanız, evet gönül rahatlığıyla öneririm.

Yalnız, sadece bu ürün için değil; tüm protein tozları için herhangi bir alerjiniz ya da engel olabilecek tıbbi bir durumunuz olup olmadığını bilemem. Bu tarz bir sorununuz olmadığını varsayarak söylüyorum. Kutunun üzerindeki uyarıları da dikkatli okumanızı tavsiye ederim. Dolayısıyla, tekrar söylüyorum,

protein tozu alacağım, bunu önerir misin ?

diye soruyorsanız, evet öneririm. Kendisi harika bir fiyat/performans ürünüdür.

Nereden alalım ?

Supplementler’in kendi sitesinden rahatlıkla alabilirsiniz. Ya da bulunduğunuz ilde fiziksel bir Supplementler mağazası varsa (AVM’lerde olabiliyorlar) kendiniz de gidip, alabilirsiniz. Fiyat anlamında herhangi bir fark olmamakla birlikte her iki türlü de hediye shaker’ınızı istemeyi unutmayın.

Supplementler Shaker

Not: Yazıda verilen linkler, affiliate (satış ortaklığı) olmamakla birlikte, tüm yazılanlar samimi düşünce ve tavsiyelerimdir. Verilen linkler, konuyu okuyan kişiye yardımcı olması maksadıyla yazıya yerleştirilmiştir. Bahsi geçen konudan blog yazarının doğrudan ya da dolaylı hiçbir kazancı yoktur.

“Protein Tozu Tavsiyesi: Supplementler Whey Protein 1000GR” üzerine 4 yorum

 1. Protein tozları düzgün kullanıldığında gerçekten çok işe yarıyor. Spor salonuna gidiyorum normalde fakat malum sebeplerden gidemiyorum. bigjoy kullanıyorum ben.

  Yanıtla
  • Öncelikle blogun ilk yorumu oldu bu, teşekkür ediyorum. 🙂

   Big Joy’u şimdi kontrol ettim, whey ürününde fiyat olarak supplementler’in kendi whey’iyle kafa kafaya gibi. Mantıklı bir alternatif gibi görünüyor. Buradaki yazını okudum, serüveni ve potansiyel değişimi takipteyiz o zaman.

   Yanıtla

Yorum yapın