Neve Teması’na Geçtik

Selamlar dostlar,

Biraz önce Onur’s Info’da Neve temasına geçtik. Fena olmadı gibi.

Yeni temayla birlikte bloga şöyle bir göz attım. Bugüne kadar birçok şey yazmışım. Bunların bir kısmı insanların işine yarayabilecek şeylerken, bazı yerlerde sadece içimi döktüğümü fark ettim (elbet bunları da okumak isteyen birileri olabilr, saygı duyarım).

Bu sebeple, uzun yıllar geçerliliğini koruyabilecek ve insanlara anında link atabileceğim faydalı yazıları blogda ayrı bir sayfada sıralayarak, düzensizliğin bir nebze de olsa önüne geçmek lazım diye düşündüm. İlk fırsatta bunu yapacağım.

Bunun dışında, .info alan adı fiyatı senelik 600 TL civarına yükselmiş durumda. Vaov. Siteyi info.tr uzantısına taşısam ödemem gereken tutar senelik 25 liraya düşüyor. Acayip mantıklı geldi.

Yazarım yine.

“Neve Teması’na Geçtik” üzerine 5 yorum

 1. Böyle sade ve direkt olarak amaca hizmet eden temaları seviyorum. Bloga da çok yakışmış. Umarım uzun soluklu olur ve keyifle kullanırsın Onur.

  Düzenleme yaptığında blogdaki paylaşmaya değer yazıları iyice bir okumak istiyorum. Haber et mutlaka.

  info.tr alan adına geçmek bence mantıklı olan. Zira 600 TL nere 25 TL nere 🙂 Belki .org ya da .in uzantısını da değerlendirebilirsin.

  Yanıtla
  • Merhaba Çağrı,

   Yorumunu görünce sevindim doğrusu.

   Düzenleme yaptığında blogdaki paylaşmaya değer yazıları iyice bir okumak istiyorum. Haber et mutlaka.

   Tabi ki.

   info.tr alan adına geçmek bence mantıklı olan. Zira 600 TL nere 25 TL nere

   Buradan ekonomik bir beklentim olmayınca fazladan ödediğim şeyler gözümde büyüyor. 🙂

   Belki .org ya da .in uzantısını da değerlendirebilirsin.

   Evet ama metunic’ten .tr domain almaya bir tık daha yakınım. Çok ucuz fiyatlara 5 – 10 yıl kayıt yapabilmek çok cazip duruyor.

   Asıl çekindiğim konu, domain değişince blogu taşıyabilmek.

   Vakit ayırdığın için çok sağ ol. 🙂

   Yanıtla
 2. Selam Onur,

  Uzun zamandır görüşemedik, umarım iyisindir. Depremle ilgili yazdığın son yazıyı okumadım. Daha doğrusu okumak içimden gelmedi. Ama bu yazıyla seni selamlamak hoş oldu.

  Blogun yeni teması hayırlı olsun. Her zamanki gibi yine sadelik ön planda.

  Yeni bir alanadı alırsan, hosting kontrol paneli üzerinden ekleyerek -siteyi taşımadan- kullanabilirsin. İhtiyacın olursa yardımcı olurum.

  Yanıtla
  • Selamlar GeneratePress’e takla attıran blogger.

   Şaka bir yana, hoş geldin abi. Yorumunu görünce sevindim.

   Ben iyiyim abi, sen de iyisindir umarım. Tema işi iyi olmuş değil mi ? 🙂 Üstüne wp fastest cache de çaktım. Bedava sürümünü ama.

   Alan adını 1 yıl daha uzattım ama komisyonlarıyla filan 700 küsür lira ödedim. Uzatmasam bloga ihanet edecek gibi hissettim. 😛 Ama biliyorum, bir gün kafam atacak ve metunic’ten 140 liraya 5 yıllık domain alacağım sonunda o olacak.

   Siteyi taşımadan yeni domaini kullanabiliyorsak süper ya. Muhtemelen seneye lazım olacak bu. Blogu kapatmazsan bu konuda seni darlayabilirim, çok sağ olasın.

   Bu arada kendim dahil kimseyi tetiklemeyeyim diye deprem yazısında görsel filan kullanmadım, aşırı detay vermedim diye hatırlıyorum. Yine de hoş bir konu değil tabi insanın okuyası gelmez. 🙂

   Yanıtla
 3. Ahahaha 🙂

  İyiyim Onur, teşekkür ediyorum. İyi olmana da çok sevindim.

  GeneratePress benim 15 yıllık WordPress tema deneyimlerimin sonunda karar kıldığım yegane wordPress teması. Kişisel bloglar için bence en iyi tema. Ücretli sürümünü almamak için zor tutuyorum kendimi.

  Bloga yeni içerik giremesem de kapanması şuan için söz konusu değil. Uzun yıllar açık kalmasını hedefliyorum.

  Site adını değiştirerek şuan ki içeriğinle yoluna devam edebilirsin. Bir-iki düzenleme ile her şey mümkün. Dediğim gibi ben yardımcı olurum. Yenilemeye 2-3 ay kala hatırlat, yeni alan adını alarak işe başlayalım.

  Yanıtla

Yorum yapın