WordPress Bileşenleri Eski Haline Getirin: Classic Widgets

WordPress 5.8 sürümüyle birlikte Bileşenler alanında blok sistemine geçildi.

Daha önce de hatırlarsanız WordPress 5.0 ile birlikte blok yazı editörüne geçilip, klasik editör terk edilmişti. Klasik yazı editörüne geri dönüş yolunu burada anlatmıştım. WordPress Topluluğu tarafından geliştirilen ufak bir eklentiyle sorun çözülmüştü.

Yine aynı topluluk tarafından geliştirilen Classic Widgets eklentisi ile WordPress bileşenlerinizi eski haline getirip, anam babam usulü düzenlemeye devam edebiliyorsunuz.

Eklenti sayfasında yazdığına göre 2022 yılına kadar desteklenecekmiş. Hatta gerekirse daha uzun bir süre için destekleriz diye de not düşmüşler.

Classic Widgets is an official plugin maintained by the WordPress team that restores the previous (“classic”) WordPress widgets settings screens. It will be supported and maintained until at least 2022, or as long as is necessary.

WordPress 2.x sürümlerinden beri alışageldiğimiz kolay iki yapı olan editör ve bileşenler menüsünün eski halini terk edemediğimden, classic editor ve classic widgets eklentileriyle yola devam ediyorum.

Yorum yapın