Atarlı Yemeksepeti Banabi Kuryesi

Şu dünyada garibanın garibana zulmü diye bir gerçek var.

Geçtiğimiz günlerden birinde, akşam vakti tembelliğim tuttu.

Yemeksepeti Banabi’den komple abur cubur siparişi verdim. Neyse, 5 – 10 dakika sonra kurye app’ten aradı.

Site güvenliği kapıdan motorla girmesine izin vermemiş. Bizim blok için de kapılardan biraz yürümek gerekiyor açıkçası. Kuryenin sesi epey gergin geliyordu, sitenin kapısına çağırdı. Tamam dedim, bekleyin hemen geliyorum.

Biraz asansör sırası bekledim, zemin kata indiğimde kurye karşımdaydı. İri yarı bir adam. Biraz da hanzo tipliydi Allah var şimdi. Yarı gergin, yarı özür mahiyetinde güvenlikle tartışmasından filan bahsetti. Aslında yukarı çıkıyoruz ama şöyle böyle…

Gülümseyen bir tavırla gayet tabii dedim olabilir, haklısınız. Blok kapısına kadar da mesafe var, haklısınız, anlıyorum. Ben zaten geliyordum poşeti teslim almaya.

Güvenliklerin bazı kuryeleri gözlerinin önünde motorla siteye soktuğundan filan bahsetti. Haklısınız, canınız sağ olsun artık biz de gelip alırız kolay gelsin vs. derken ortam yumuşadı. Adım gibi eminim ben de cart curt etsem bir tartışma da benimle yaşayacak ama ne gerek var ki. Zaten tartışma yaşamaya enerjim de yok bu aralar.

Velhasıl, asgari ücretle çalışan cevval güvenliklerimiz günde on saat civarı motosiklet üzerinde mesai yapan bir başka garibana racon kesmiş. Gariban kuryemiz de uzun mesailer ve oradan oraya binbir insan tipi ile muhatap olmaktan yamulmuş zihninde bir racon daha kaldıramamış, öfke yapmış.

Kolaylaştırsanız ya birbirinize şu hayatı.

Yok ama olmaz.

“Atarlı Yemeksepeti Banabi Kuryesi” üzerine 5 yorum

 1. Gerçekten çok güzel ifade etmişsiniz. Keşke kolaylaştırılabilse hayat birbirimize… O zaman çok daha güzel olabilecek her şey.

  Yanıtla
   • Çok teşekkür ederim Onur bey ilginiz için, iyi temennileriniz de için de sağ olunuz. Size de blog günlüğünüzde başarılar diliyorum, bu yaşam enerjinizin hiç tükenmemesini diler ve bu duyarlılığınızdan ötürü sizleri tebrik ederim.

    Yanıtla
 2. Ben de her sipariş verdiğimde kuryenin evi bulamaması sorunu yaşıyorum. Mevcut konumu ekliyorum ama taa ebesinin nikahındaki sokağa gönderiyor kuryeyi. Hiçbir zaman evin zilini çalan olmadı. Hep aradılar evi bulamıyoruz diye. Ayrıca 12-14 saat çalıştıkları için asabi olabiliyorlar. Alttan almayı bilmek lazım. Empati yapmak lazım.

  Yanıtla
  • Haha o da iyiymiş. 🙂

   Kuryelik yapmak isteyen kişinin biraz pratik olması gerekiyor. Hız olarak değil de daha çok düşünce tarzı olarak.

   Yoksa hem kendisine hem karşıdakine zulüm.

   Yanıtla

Yorum yapın