iCloud Mail’e Geçtim

Selamlar,

Halihazırda uzun zamandır elimde olan icloud mail’i ana e-posta adresim olarak kullanmaya başladım.

iCloud Mail için iOS uygulaması olarak Spark‘ı kulanıyorum ve öneririm. Zaten adamların sloganı da ”Love Your Mail Again” ki gerçekten sloganlarının hakkını veren bir uygulama yapmışlar.

iOS üzerinde uzun süredir Outlook Mail kullanıyordum fakat uygulamada son zamanlarda anlık bildirim sorunu ve birçok önemli e-postanın SPAM klasörüne düşmesi durumunu yaşadım. Bu durum aylarca devam edince de Apple hesabım olarak kenarda duran iCloud Mail’e geri döneyim dedim.

Bana göre hiçbiri bir Gmail olmasa da Gmail’e göre en büyük artısı;

-Reklamsızlık ve gizlilik

Bunun yanında en büyük eksisi ise iCloud standart depolama planında ücretsiz 5GB sunuluyor. O da sadece mail tarafından kullanılmadığı için azıcık bir alan kalıyor. Ben idare ediyorum ama arşivci bünyeler ücretsiz planda depolama sorunu yaşayabilir. Ya da 50GB için üç beş lira aylık ödemeli bir iCloud planı var. Ona geçerseniz sülaleniz rahat olur.

Şu an aktif olarak Netflix ve Apple Music aboneliklerim var. Bunların yanına bir iCloud depolama olsun, bir de şu olsun derseniz iş toplamda saçma sapan bir gider yumağı halini alıyor.

Ben eski kafalı bir adamım. Gelemem öyle işlere. Bu da başka yazının konusu olsun.

Yazar: Onur

30’lu yaşlarının başında, evli ve bir çocuk babası. Pandemi döneminde yarı anonim bir blog olarak başladığı Onur's Info'da çeşitli konularda bir şeyler karalamaya devam eden şahıs.

“iCloud Mail’e Geçtim” için 4 yorum

 1. Selam Onur. Uzun zamandır görüşemedik. Umarım iyisindir.

  Ben çok uzun zaman Android sistemli telefon kullandım. Sonra bir gün canıma tak etti ve iPhone 6S Plus ile iOS dünyasına giriş yaptım. iCloud Mail adresim olmasına rağmen ana mailim Yandex üzerinde.

  iCloud, Prime Video, YouTube Premium, BluTV, Disney+ aboneliklerim var. Streaming konusunda bunca bonkör olmama rağmen Netflix kullanmayı tercih etmiyorum.

  Bunun en büyük sebebi Netflix’in aşırı derecede LGBT destekli içerikler yayımlaması. Diğerlerinde de var ama ne bileyim Netflix kalıp olmuş zihnimde..

  1. Selam Hızlı Yazar,

   Seni tekrar buralarda gördüğüme sevindim.

   Değerli katkın için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir